a HUMANROBOT kollektíva blogja

Magic Monday by humanrobot

Hogyan kezeljük a diverzitást a munkahelyen?

...és kell ez nekünk egyáltalán?

2016. november 29. - humanrobot

Diverzitás, sokszínűség. Manapság mindenki erről beszél. Jelen van a médiában, a politikusok támogatják, a szakemberek tréningeket ajánlanak a kezelésére. Mégis mit jelent ez pontosan? Különbséget a nemzetiségek között, a vallási és kulturális háttérben, esetleg személyiségtípusban? Igen, és még…

Tovább

Prezentáció tervezés: mi az üzenetünk?

Könyvajánló

2016. november 24. - humanrobot

Sokunknak ismerős lehet, amikor a prezentációkészítő szoftver üres oldalaira meredve próbáljuk kitalálni, hogy mit is kellene mondanunk a majdani hallgatóságnak. A technológia fejlődése mára lehetővé tette, hogy gondolatainkat ezerféleképpen vizualizálhassuk és egyszerre tömegeknek mutathassuk meg…

Tovább

Egy gondolat a menekültekről

2016. november 17. - humanrobot

Az emberek folyamatosan mozgásban vannak. Az emberi faj egésze maga Afrikából származik (lásd „recent african orogin (RAO) hipotézis) és terjedt el bolygónkon. A „bevándorló”, a „migráns” vagy a „menekült” kifejezés pusztán azért létezhet tehát, mert különböző embercsoportok (államok, népek,…

Tovább

Miért nem lépünk le, ha gyűlöljük a munkánkat?

2016. november 14. - humanrobot

"Rabok", ez a szakkifejezés azokra a munkavállalókra, akik gyűlölik a munkájukat, de nem hagyják ott. Az Aon Hewitt 500.000 munkavállalót megkérdező kutatásából kiderül, hogy az emberek 8%-a szenved ettől a problémától. Egyáltalán nem érdekli a munkája, sőt szenved tőle, de ennek ellenére még csak…

Tovább

Patkányok a labirintusban

(TED videóajánló)

2016. november 09. - szaboangi

A munkavállalókat sokan úgy képzelik el, mint kísérleti patkányokat a labirintusban: ha pénzt adunk nekik, elérjük, hogy így vagy úgy dolgozzanak. Azaz elég csak kitenni a jutalmat a labirintus kijáratához, és könnyen befolyásolhatjuk, hogy ilyen-olyan útvonalakon jusson oda. Ezért…

Tovább

Asszertív kommunikáció: a bizalom tükre

2016. november 04. - humanrobot

Minden egyes kommunikációs helyzetet meghatároz, hogy a közlő fél (az egyszerűség kedvéért: „én”) hogyan vélekedik önmagáról és a másikról („te”). A szakirodalom (Rosenberg, 2001) négy kombinációt tart lehetségesnek annak alapján, hogy a kommunikáló ember biztos-e vagy sem önmagában, illetve a másik…

Tovább
süti beállítások módosítása