Azon százezreknek, akik Szíriából, Afganisztánból, Líbiából érkeztek Európába a jelentős része nem önszántából érkezett: lebombázták az otthonát, a gyerek óvodáját, a kórházat a szülei fekszenek. Ezeknek az embereknek segítségre, de minimum toleranciára van szükségük. A Wired októberi lapszáma egy további lehetőséget említ: számos technológiai start-up számára jelenthetnek potenciális fogyasztót.
(Kép forrás: Flicker.com michael_swan)
A finn Funzi egy „learning package”-ot kínál, mely az ország hétköznapjaiban való eligazodását segíti (nyelv, jogrendszer és a többi). Az ingyenes app hét nyelven is elérhető és több tízezer ember használja.
Az EmpowerHack által kidolgozott Hababy app szülés előtt álló nőknek ad nagyon gyakorlati tanácsot, a különböző tünetek alapján segít eligazodni a terhes nőknek az adott ország egészségügyének útvesztőjében.
A 2015-ben elindult holland Refugeehero.com segít szálláshelyet találni és megegyezni a helyi hatóságokkal, akár iskola vagy más középületek átmeneti lakhatási célú felhasználásában.
Végül, a berlini fejlesztésű ReDi School of Digital Integration negyven, illetve Refugees on Rails hatvan bevándorló számára tanítja a kódolás művészetét.
Nem lenne itt az ideje Magyarországon is a menekültekre nem mint ellenségre, hanem mint potenciális kollegára, szomszédra, iskolatársara vagy teniszpartnerre tekinteni?
(forrás: Wired UK, 2016. 10. szám 46. oldal)
Ha tetszett a bejegyzés, kövess minket a Facebokon!